WoHP podręcznik Hestii Umbridge
Blog > Komentarze do wpisu
Przyjaciel Harrego Pottera-Ronald Weasley
Ronald Weasley, jeden z siedmiorga dzieci Molly i Artura Weasleyów, najlepszy przyjaciel Harry'ego Pottera. Był wysokim chłopakiem, z rudymi włosami, mnóstwem piegów i długimi rękami. W towarzystwie Harry'ego, zwłaszcza w 4 klasie czuł się niedoceniany i niedostrzegany, co powodowało wiele kłótni. W piątym roku nauki odkrył w sobie talent do gry w Quiditcha i został obrońcą drużyny Gryfonów.
W czasie wakacji mieszkał z rodzicami i braćmi, a także jedyną siostrą w Norze, gdzie zapraszał Harry'ego. Ron był bardzo opiekuńczy w stosunku do Ginny, przez co dziewczyna miała spore kłopoty ze znalezieniem chłopaka. Ron nie był szkolnym geniuszem, jego wiedzę można porównać z wiedzą Harry'ego, ale w niektórych dziedzinach przyjaciel był lepszy. Tak więc zgodnie z prawdą trzeba przyznać, że z Trójki Hogwartu, Weasley był w nauce najsłabszy, co odbijał sobie w codziennym życiu.
Na pierwszym roku pomógł Harry'emu dotrzeć do Kamienia Filozoficznego, wygrywając najlepszą w historii Hogwartu partię szachów.
W drugiej klasie, znów razem z Potterem wyruszył na ratunek swojej siostrze, zawleczonej do Komnaty Tajemnic. Uwięziony razem z nauczycielem OPCM, który uszkodzoną różdżką Rona chciał zatrzeć im pamięć, co wywołało potężny wybuch, niecierpliwie czekał na powrót przyjaciele z siostrą.
Trzeci rok upływał spokojnie, jeśli nie liczyć bardzo częstych sprzeczek między nim a Hermioną. Dopiero pod koniec spotkali Syriusza Blacka, ojca chrzestnego Harry'ego, który posądzony o masowe morderstwo uciekł z Azkabanu.
Czwarta klasa, stanęła pod znakiem Turnieju Trójmagicznego, w którym wziął udział Harry, jako czwarty zawodnik. Ron przez pewien okres czasu był na niego wściekły i obrażony, ale po pierwszym zadaniu przeprosił Harrego za swoje głupie zachowanie. Ich przyjaźń tylko się pogłębiła.
W piątej klasie wiele się zmieniło. Najpierw dziwna nauczycielka OPCM, potem spotkania GD, w końcu SUM-y i walka w Ministerstwie. Ron wydoroślał, a jego znajomość z Hermioną i Harrym stała się najcenniejszą jaką posiadał.
Szósty rok był najgorszym jak do tej pory. Ron zaczął wreszcie chodzić z dziewczyną, Lavander Brown, co wywoływało wściekłość Hermiony. Śmierć Dumbledore'a przelała czarę goryczy, którą rozpoczął jego rodzony brat, Percy już rok temu. Co prawda Ron nie uczestniczył w wydarzeniach na Wieży, ale brał udział w walce, w której wyniku jeden z jego braci, Bill został ugryziony przez wilkołaka.
W VII części serii wraz z Hermioną i Harrym stara się odnaleźć horkruksy Lorda Voldemorta. W związku z tym przyjaciele przeżywają wiele przygód, nie zawsze szczęśliwych ale wszystko kończy się dobrze. W ostatecznej bitwie o Hogwart razem z Neville'em zabija wilkołaka Fenrira Greybacka, a także całuje się z Hermioną Granger, z którą później się żeni i ma dwójkę dzieci: córkę Rose i syna Hugo.
Później pracuje wraz z Harrym w Ministerstwie Magii jako auror. On i jego przyjaciel pomagają odbudować Ministerstwo, które różni się o wiele od istniejącego wcześniej. Kiedy nie musi łapać czarnoksiężników pomaga Georgowi w prowadzeniu sklepu z Magicznymi Dowcipami Weasley'ów.
piątek, 25 marca 2011, hestiaumbridge

Polecane wpisy

  • Powitanko.

    Dobra ludzie. 1. Tu znajdziecie nie tylko opisy postaci z całej sagi HP ale również notatki z lekcji. 2. Jakie kolwiek skopiowanie moich notatek z lekcji jest z

  • Syriusz Black

    Syriusz urodził się w 1960 roku w czystej krwi rodzinie Blacków. Jego rodzicami byli Orion Black i Walburgia Black (kuzyni drugiego stopnia). Naukę w Szkole Mag

  • Remus Lupin i Peter Pettigrew

    Każdy, kto czytał trzecią część przygód Pottera, z pewnością wie, kim dla Jamesa był Lupin i Pettigrew. Jego najlepsi przyjaciele z Hogwartu, pomijając Syriusza